Elsősegély-doboz sétákra és kirándulásokra

 In Házipatika és természetgyógyászat

elsősegély-doboz
Ha kirándulásra készülünk a gyermekkel, legyen az kerékpárral, autóval vagy gyalog, ha strandra megyünk vagy csak egy hosszabb sétára indulunk, mindig legyen velünk egy elsősegély-készlet az apró balesetek kezelése érdekében.

Az utóbbi felmérések szerint a háztartások 80%-ából hiányzik az elsősegély doboz, amely szükséges volna a házban történhető apró orvosi sürgősségek ellátásához, nem beszélve a kiránduló elsősegély-készletről, amiről szinte mindenki megfeledkezik. Ezért nemcsak, hogy veszélybe sodorjuk magunkat, de gyakrabban kell mentőt hívnunk, vagy háziorvosnak telefonáljunk az olyan apróbb sürgősségek, balesetek miatt, mint karcolások, hólyagok vagy sebek, amelyek amúgy is gyakran megtörténnek a kisgyermekek esetében.

Egy jól felszerelt elsősegély-készlet sokszor megment, történjen a baleset otthon, kiránduláson vagy a munkahelyen. A dobozt könnyen elérhető helyen raktározzuk, ahol az elhasznált fogyóanyagokat azonnal ki lehet cserélni. Ne feledjük el időnként ellenőrizni a dobozt, hogy minden legyen a helyén, valamint a benne található szerek szavatossági ideje ne legyen lejárva.

Ha elvégeztünk egy elsősegély-nyújtási tanfolyamot, ennek a doboznak a segítségével akár életet is menthetünk.

Mit tartalmazzon az elsősegély-készlet?

Lázmérő
A hagyományos lázmérők olcsók, de nehezen olvashatók, főleg éjszaka. A modernebbek elektromos kijelzővel vannak ellátva, és a fülbe helyezve egy másodperc alatt mérik a lázat. Gyermekek számára különleges lázmérők közül választhatunk.

Fertőtlenítő
Ellenőrizzük a gyógyszereket, hogy szavatossági idejük ne legyen lejárva, valamint csomagolásuk ne legyen sérült, hogy a baktériumoktól védve legyenek. Kisebb horzsolások, karcolások esetén mossuk meg a sebet vízzel, majd fertőtlenítővel kenjük be, hogy megelőzzük a fertőzést. Ragtapaszt akkor tegyünk, amikor a seb tiszta és száraz. Kisebb sebek esetén a helyes tisztítás megvédi a gyermeket a fertőzéstől.

Szemtisztító folyadék
Mindig kell legyen nálunk szemtisztító. Kicsi üvegben tároljuk, mert a nagyobb palackok könnyebben szennyeződnek. Ha nincs nálunk ilyen gyógyszer, használhatunk forralt és lehűtött vizet.

• Ragtapaszok
Több formában és méretben kaphatóak, a kezelésre szánt sebektől függően. Ajánlott több fajtát is magunkhoz venni, hogy szükség esetén legyen miből válogatni. A gyermekek a színeseket és mintásokat szeretik. Mielőtt felragasztjuk, tisztítsuk és szárítsuk meg a sebet. A ragtapasz kerüljön a seb vagy a hólyag közepére, és ha ez nem gyógyul, mutassuk meg orvosnak!

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search