Nem tapad megfelelően a polygél? Ez a megoldás!
A környezet védelme érdekében rengeteg mindent megtehetünk. A jól ismert lehetőségeken kívül például azzal is segíthetünk, ha minőségi termékeket vásárolunk, a meghibásodott árucikkeket pedig igyekszünk megjavítani ahelyett, hogy rögtön újra cserélnénk őket.
A színvonalas, megbízható termékek választása a szépségiparban, így a műkörömépítés területén sem elhanyagolható. Hiszen rengeteg energiát, alapanyagot, nem mellesleg pedig időt és pénzt spórolhatunk akkor, ha kifogástalan cikkekre tesszük le a voksot. Még a legjobb gyártmányok esetében is előfordulhat azonban, hogy valamilyen probléma adódik. Nézzük most meg, mit tehetünk akkor, ha nem tapad a polygél a kellő mértékben!
Nem megfelelő lámpa használata
A polygél helyes kötéséhez elengedhetetlen egy UV/LED lámpa a Diamond Nails kínálatából. Ez az alapanyag az utóbbi évek egyik legnépszerűbb terméke a műkörömépítésben, mivel ötvözi a zselé rugalmasságát az akril erősségével. Azonban előfordulhat, hogy nem tapad jól a természetes körömhöz. Emiatt pedig az leválik, illetve repedezni kezd.
Ennek az egyik leggyakoribb oka, hogy nem a megfelelő eszközt választottuk, illetve az is lehet, hogy a lámpa jó, csak nem alkalmaztuk kellő ideig. Ennek elkerülése céljából mindig győződjünk meg arról, hogy megfelel-e a lámpa teljesítménye a polygél gyártója által javasolt paramétereknek. Kötési idő tekintetében szintén a gyártó által előírtakat érdemes figyelembe venni.
Helytelen előkészítés és anyaghasználat
Ugyancsak gyakori, hogy a körömfelület nem lett alaposan megtisztítva és zsírtalanítva. Emiatt pedig az anyag nem tud rendesen megtapadni. Ezért fontos, hogy mindig jól tisztítsuk meg a köröm felületét egy bufferrel, és alkalmazzunk minőségi zsírtalanítót, valamint alapozót is.
Szintén befolyásolja a tartósságot az, hogy milyen vastagságban vittük fel a polygélt. Ha túl vastag vagy túl vékony rétegben alkalmaztuk, repedezés, illetve törés léphet fel. Ennek elkerülésére mindig vigyük fel egyenletesen, és győződjünk meg róla, hogy a kényes pontokon (pl. a köröm közepén) az anyag kellően erős.
Nem megfelelő segédfolyadék alkalmazása és túl gyors eltávolítás
A polygél formázásához speciális segédfolyadékra van szükség, amely megakadályozza, hogy az anyag az ecsethez tapadjon. Ha viszont ez az anyag nem jó, nem fog tapadni az anyag. Ezért mindig olyan folyadékot szerezzünk be, amelyet kifejezetten a polyfélhez fejlesztettek ki.
Az eltávolítással egyáltalán nem érdemes kapkodni, hiszen azzal károsíthatjuk a természetes körmöt, és befolyásolhatjuk a felvitel tapadását is. Mindig valamilyen acetonos körömlakklemosó mellett tegyük le a voksot, és hagyjuk, hogy az kellően felpuhítsa a gélt. Ne erőltessük a dolgot semmiképpen sem! Ha nagyon nem megy, forduljunk szakemberhez!
A polygél tapadásával kapcsolatos problémák a legtöbbször az előkészítési hibákra, a helytelen kötésekre, a nem megfelelő anyaghasználatra vagy segédfolyadékra vezethetők vissza. A fenti tippek betartásával azonban jelentősen javítható a tapadás és az elkészült körmök tartóssága is.