5 ötlet, amivel becsempészheted a természetet a gyerekszobába
A gyerekszoba kialakítása rendkívül izgalmas feladat, hiszen itt aztán tényleg szabadon engedheted a fantáziádat: a lényeg az, hogy egy olyan, harmonikus környezetet alakíts ki, ahol a kicsik játszhatnak, tanulhatnak és pihenhetnek is. Ha egy kreatív és inspiráló megoldásra vágysz, jó ötlet lehet becsempészni ide a természet elemeit, hiszen így megnyugtató, kiegyensúlyozott légkört teremthetsz a család legkisebb tagjai számára. Lássuk, hogyan érheted el mindezt!
1. Természet ihlette színek
Egy szoba kialakítása a színeknél kezdődik. A falfesték kiválasztása során az lebegjen a szemed előtt, hogy pontosan milyen hatást is szeretnél elérni: a zöld és a kék árnyalatai megnyugtatóan hatnak mindenkire, és segítik a hatékony tanulást, koncentrációt is. A bézs és a világosbarna rendkívül kedves, barátságos környezetet alakít ki és segít abban, hogy a szobában mindenki jól érezze magát. A sárga és a narancssárga élénk, vidám szín, melyek társaságában biztosan jól megy majd a játék, de a kreatív foglalkozások is sikeresebben zajlanak le.
A természet színeivel tehát biztosan nem lőhetsz mellé, hiszen mindegyik árnyalat számos pozitív hatással rendelkezik. Arra vigyázz, hogy az erősebb, sötét színeket ne használd nagyobb felületen, mivel ezzel nyomasztó hatást kelthetsz: ha ilyen festékre esik a választás, azt csak egyetlen falon alkalmazd, a többire pedig válassz világosabb árnyalatokat.
2. Növények a gyerekszobában
A szobanövények nem csak a nappaliban mutatnak tökéletesen! Válassz néhány zöld növényt a gyerekszobába, hiszen ezek segítségével teremthetsz igazán friss, természetközeli hangulatot, ráadásul a helyiség levegőjének minőségét is javíthatod. Ha a gyerekek már nagyobbak, akár a növények gondozásába is bevonhatod őket: jó lecke lesz ez akkor, ha szeretnéd a kicsiket egy kis felelősségtudatra és türelemre tanítani.
Természetesen az állatok is a természet fontos részét képezik: ha a gyerekek még nem állnak készen arra, hogy egy hörcsög, tengerimalac vagy egy cica gondozását bízzuk rájuk, választhatunk halakat, akikkel az etetésen és olykor a tisztításon kívül alig kell foglalkozni. Az akvárium dekoráció kiválasztását nyugodtan rábízhatjuk a gyerekekre, így érezni fogják, hogy szobájuk kialakításába nekik is van beleszólásuk.
3. Természetes anyagok használata
Nincs is jobb a természetes, valódi fából készült bútoroknál: ezek az ágyak, polcok és asztalok jól bírják a terhelést, az ugrálást és a véletlen baleseteket, ráadásul csak egy kis ápolásra van szükségük ahhoz, hogy hosszú évekig kiszolgálják a családot – ha pedig a gyerekek megunták őket, egy festés is elég lehet ahhoz, hogy újra beleszeressenek a régi bútordarabokba.
4. DIY dekorációk
A gyerekek imádnak alkotni, főleg akkor, ha ebben egy kicsit te is segítesz nekik. Készítsetek közösen dekorációt az adott évszak terméseiből: tavasszal fonhattok virágkoszorút vagy egyszerűen készíthettek egy szép csokrot, nyáron gyűjthettek kavicsokat, tobozokat, vagy a tengerparti nyaraláson szép kagylókat, ősszel pedig rendelkezésetekre állnak a lehullott levelek és gesztenyék. A gyűjteményt rendezzétek egy üvegvázába vagy használjátok fel azokat egy fali dísz készítéséhez, így amellett, hogy kellemesen eltöltötök egy délutánt, még a gyerekszobát is szebbé varázsolhatjátok.
5. Napfény maximalizálása
Mi szimbolizálná jobban a természetet, mint a napfény? Engedj be belőle minél többet a gyerekszobába is: válassz átlátszó, világos függönyöket, de akár néhány jól elhelyezett tükör is segíthet abban, hogy világosabbnak tűnjön a helyiség. Ha így teszel, a gyerekek hangulatán is javíthatsz, ráadásul kevesebb mesterséges fényre lesz szükség, ami akár a villanyszámlán is meglátszódhat majd.
A természet legyen a mindennapok része
Nem lehet mindenki olyan szerencsés, hogy egy gyönyörű erdő közelében éli mindennapjait. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem csempészhetünk egy kis természetet a gyerekek szobájába: egy jól megválasztott falszín, bútordarab vagy akvárium dekoráció is segíthet abban, hogy ezt megvalósítsd, kezdj tehát bele még ma.