Nyaralás gyerekkel – mi kerüljön a boröndbe?

 In A gyermekek fejlődése, nevelése

Tájékozódj indulás előtt!

Mielőtt nekiállnál a gyermek bőröndjének a bepakolásához figyelembe kell venned a célállomáson lévő körülményeket. Elsősorban az éghajlat a döntő, de az is fontos, hogy például a szálláshelyen lesz-e törülköző, megfelelő ágynemű vagy szükségesek-e edények a ételek elkészítéséhez.

Ha tisztában vagy a nyaralás idejére várható időjárással, akkor az előrejelzések függvényében tudni fogod, hogy milyen tipusú ruhákat csomagolj gyermekednek. Természetesen az időjárás hamar változik, ezért ha a vakáció egész idejére meleg időt is jósolnak a meteorológusok, pár melegebb holmit azért célszerű bepakolni a bőröndbe.

Ha a családi nyaralást egy szállodában töltitek, akkor a ruhákon és személyes holmikon kívűl valószínűleg túl sok mindent nem kell magatokkal vinnetek. Apartmanokban vagy kempingekben azonban már más a helyzet, ezekre a helyekre célszerűbb jobban felszerelkezni és több hasznos holmit bepakolni a bőröndökbe. Ha pontosan ismered a várható körülményeket, akkor egyszerűbb csak a valóban szükséges dolgokat becsomagolni. Ezzel rengeteg helyet megtakaríthatsz és az utazás is könnyebb lesz.

 

Mindenkinek legyen külön utazótáskája

A csomagolás fontos, de sokszor nyűgös pillanata az utazásnak. Ennek ellenére sok kisgyermek számára akár még élvezetes is lehet, ha apróbb feladatokkal ő is kiveheti részét az előkészületekből.

Jó, ha minden családtagnak külön utazótáskája van, hiszen a már a legkisebbek is jól elszórakoznak egy gurulós bőrönddel. Ezek a táskák nem csak praktikusak, hanem a kisgyerekeknek igazi élményt is nyújthatnak, hiszen a tipegő gyerekek rendkívüli módon kedvelik az olyan játékokat, amelyeket húzni, tolni vagy gurítani lehet. Hagyd, hogy a kicsi is segítsen bepakolni és kössetek kompromisszumot, hogy ő maga is választhasson olyan holmikat, amiket mindenképpen magával szeretne vinni az utazásra.

A gyermekeknek készült bőröndök általában színesek vagy valamilyen ismert mesefigurával vannak díszítve, így a kicsik számára még vonzóbbak. Olyan gurulós bőröndöt válassz, amelyiknek a magassága állítható, mérete a gyermek életkorának megfelelő és amelyik könnyű és puha anyagból készült, hogy csemetéd nehogy megsérüljön használata közben. A gyerekek általában büszkén cipelik saját kis utazótáskájukat, hiszen ezáltal ők is hasznosnak és felelősségteljesnek érezhetik magukat.

 

Kedvenc ruhák és játékok

Természetesen a nyaralás sem telhet el a gyermek kedvenc játékai és ruhái nélkül. Hagyd, hogy a kicsi válassza ki, melyek azok a holmik, amelyekre “szüksége” lesz a vakáció alatt. Sokkal felszabadultabban fogja érezni magát kedvenc ruhácskáiban és nyugodtan fog aludni az alvós maci társaságában. Ráadásul ha együtt pakoltok be, nem fog olyan kitartóan követelőzni, ha valami számára fontos dolog mégis otthon marad. A kiválasztott játékok közül 1-2 darabot tegyél félre, amellyel a gyermek az úton is játszhat, függetlenül attól, hogy éppen repülővel, autóval vagy vonattal utaztok.

Ha a körülmények nem teszik lehetővé a tisztítást, akkor mindenképpen úgy csomagolj, hogy minden napra legyen tiszta ruhája a kicsinek. Csomagolj pár váltás ruhát pluszba is, mivel a gyerekek hajlamosak könnyen összepiszkolni magukat, ha belefelejtkeznek a játékba.

Készíts listát a bepakolandó holmikról. Először írj fel mindent, ami eszedbe jut, majd próbáld leszűkíteni a valóban szükséges holmikra. Ruhák közül fontos a fürdőruha, az alvós ruha, nyári ruhácskák vagy pólók és rövidnadrágok, kis kalap vagy kendő, megfelelő mennyiségű alsónemű és zokni, 1-2 váltás melegebb ruha a hűvösebb napokra vagy estékre. A lábbelik közül is pakolj be több félét, a kis papucs és szandál mellett sok esetben jól jöhet egy melegebb, zárt cipő is. A biztonság kedvéért egy-egy nagyméretű törölközőt is csomagolj a család minden tagjának, mivel a strandon vagy a szálláshelyen érhetnek meglepetések.

 

családi nyaralás gyerekkel

 

Tisztasági holmik, piperecikkek, gyógyszercsomag

A tisztasági holmik és piperecikkek kerülhetnek egy külön táskába is, de akár külön-külön mindenkinek becsomagolhatod a saját neszesszerjét. A mindennapi rutin részét képező fogkefe, fogkrém, tusfürdő és sampon mellet mindenképpen a nyaralási csomag része kell legyen a kifejezetten gyermekeknek készült naptej és a szúnyogriasztó spray is. Ha gyermeked még pelenkás, akkor ne maradjanak otthon a pelenkázáshoz nélkülözhetetlen kellékek sem, mint a hintőpor, popsitörlő és popsikenőcs sem. Emellett természetesen gondoskodj megfelelő mennyiségű pelenkáról is. Ha mosható pelenkát használsz a mindennapokban, a nyaralás alatt célszerű az eldobható változatra váltani, mivel ezek használata sokkal kényelmesebb és praktikusabb ebben az időszakban.

Szintén fontos, hogy összeállíts egy alapvető készítményekből álló gyógyszercsomagot is a nyaralás időszakára. Ha bizonytalan vagy a tartalmát illetően, bátran kérj tanácsot a család háziorvosától, bizonyára készségesen segít majd. Belföldi nyaralás során általában nem okoz gondot a helyszínen beszerezni ezeket a gyógyszereket, azonban egy külföldi utazás alakalmával szerencsésebb, ha már a csomagunkban van valamilyen lázcsillapító (kúp vagy szirup), egy lázmérő, fertőtlenítőszer, kötszer és sebtapasz (a kicsik hajlamosak kisebb-nagyobb sérüléseket szerezni), valamint hasmenés és hányás elleni készítmények.

 

“Kézipoggyász”

Egy külön táska minden körülmények között jól jöhet, akár repülővel, akár vonattal, akár autóval indultok neki az utazásnak. Ebben a csomagban legyen a gyermek számára egy váltás ruha (általában út közben történnek az apróbb balesetek, például leöntik magukat valamivel), a kisebbeknek 2-3 darab pelenka, egy kis rágcsálnivaló és innivaló (gyerekeknek hasznos lehet a szívószálas utazópohár). Szintén ebbe a csomagba kerülhetnek apróbb játékok is, amellyel a kicsi lefoglalhatja magát egy hosszabb út során.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search